Modern Sanat Akademisi, 2010 yılından bu yana, dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında dereceye giren University of West London’a bağlı London College of Music’in (LCM) Kayseri’deki sınav ve koordinasyon merkezi görevini yürütmektedir. Müzik eğitimi alanların uluslararası dolaşım, çalışma ve eğitim alma imkanlarını arttırmak üzere oluşturulan London College of Music sistemini Türkiye’ye getiren Pera Güzel Sanatlar, Türkiye’de müzik eğitiminin dünya standartlarıyla aynı paralelde yürütülmesini sağlamayı ve Türk müzik öğrencilerinin uluslararası standarda uygun metotlar ile eğitim aldıklarını belgelemeyi amaçlamaktadır.

London College of Music yüzyılı aşkın bir süredir İngiltere'de ve yurt dışında çeşitli seviyeler için Müzik, Tiyatro ve İletişim dallarında sınavlar düzenlemektedir.

London College of Music'in düzenlediği sınavlar Avrupa ve dünya eğitim platformlarında kalite kriterleri açısından kendini kanıtlamıştır. İngiltere Eğitim ve İstihdam Bakanlığı (DFEE) London College of Music'in Grade ve Diploma seviye sınavları ve belgeleri, diğer uluslar arası kurullar tarafından gerekli görülen standartlara uygun olarak, tüm dünyada geçerli sayılan akreditasyonu almıştır.

London College of Music, müzik dünyasının sürekli değişen gereksinimlerini karşılamak için çeşitli alanlarda güncel nitelikler sunmaktadır. Portföyü giderek büyümekte olup, sürekli yeni konular eklenmekte, böylece öğrenci adaylarına mümkün olan en iyi yöntemlerle geleceklerini hazırlama olanağı sağlanmaktadır.

LCM eğitim metotları özel olarak hazırlanmış müfredatlara dayanır. Sınavlar her enstrüman için özel olarak hazırlanmış kitaplar ile yapılır, kitapları olmayan bölümler için repertuar listesi ve sınav içerikleri vardır.

Her türlü müzik okulunda ve konservatuvarda okuyan, dernek veya özel öğretmenlerden ders alan öğrenciler LCM sınavlarına hazırlanabilir ve katılabilir.